Aktuálne farské oznamy

na 4. veľkonočnú nedeľu – 21. apríla 2024

nedeľa 21. apríla – 4. veľkonočná nedeľa – Nedeľa Dobrého pastiera
8.00 hod. + rodičia František a Rozália Volekoví
10.30 hod. + Pavol Šilhavík  (svätá omša po pohrebe)

pondelok 22. apríla
18.00 hod. + Daniel Straka (svätá omša po pohrebe)

utorok 23. apríla – Sv. Vojtecha, biskupa a mučeníka, spomienka
18.00 hod. + rodičia Jozef a Helena Oslejoví a brat František
Hneď po omši   Modlitby otcov

streda 24. apríla – Sv. Juraja, mučeníka, ľubovoľná spomienka
7.00 hod. za farníkov (21.4.)

štvrtok 25. apríla – Sv. Marka, evanjelistu, sviatok
18.00 hod. + rodičia Štefan (10. výročie) a Mária Trojnoví

piatok 26. apríla
18.00 hod. + Rudolf Červenka (1. výročie)

sobota 27. apríla
18.00 hod. + Jaroslav Krajčovič, manželka Anna, zať Marián a rodičia z oboch strán

nedeľa 28. apríla – 5. veľkonočná nedeľa
8.00 hod. na poďakovanie Bohu za 85 rokov života p. kostolníka Jozefa Schreka
10.30 hod. za farníkov

Dnes je Nedeľa Dobrého pastiera. Modlíme sa za nové duchovné povolania a koná sa zbierka na kňazský seminár. Nech Pán Boh odmení Vaše milodary na tento účel.

Chcem sa srdečne poďakovať všetkým, ktorí prišli počas uplynulého týždňa a potom včera (v sobotu) pomôcť pri obnove farského dvora. Veľmi si vážim Vašu ochotu a službu pre našu farnosť. Úloha, ktorá bola predmetom brigády, je splnená na 90%. Budem aj do budúcnosti vďačný za každú pomoc. Kto by mal čas a ochotu na rôzne práce, ktorých je okolo kostola veľa, môžete mi dať vedieť a dohodneme sa, kedy budeme spoločne pracovať, aby som niektoré veci nemusel robiť sám.

V našom kostole budeme mať na skúšku k dispozícii časopis Slovo+ v cene 2,50 €. Ak bude o tento mesačník záujem, bude k nám chodiť pravidelne.

V kostole máme v laviciach modlitebné knižky rôzneho veku, vydania a stavu a tiež mnohé iné predmety. Už dlhšie rozmýšľam nad tým, že treba v tomto urobiť poriadok. Vyhlasujem teda do 30. apríla možnosť, aby si každý vzal to, čo mu patrí. Po tomto termíne, všetko, čo zostane v laviciach a tiež na chóre, sa bude pokladať za farské veci, s ktorými naložíme podľa uváženia. Plánujem nakúpiť do kostola jedno rovnaké vydanie modlitebných knižiek, ktoré budú k dispozícii všetkým. Samozrejme, kto chce mať svoju knižku, môže si ju do kostola vždy nosiť so sebou.

V stredu 8. mája sa bude konať v kláštore v Pezinku Acies Máriinej légie. Autobus bude odchádzať od nášho kostola o 9.00 hod. Prihlásiť sa treba u p. Márie Krajčovičovej.

Združenie mariánskej mládeže v Šenkviciach pozýva deti aj tento rok na denný letný tábor, ktorý sa uskutoční od 1. do 5. júla 2024. Prihlásiť sa môžete pomocou formulára, ktorý je dostupný na tomto odkaze.

Milodary na kostol tento týždeň činili spolu 385 €. Bohuznáma osoba venovala pre potreby farnosti dar 240 €. Vyslovujem úprimné Pán Boh odmeň.