Aktuálne farské oznamy

na 16. nedeľu v cezročnom období – 21. júla 2024

nedeľa 21. júla – 16. nedeľa v cezročnom období
8.00 hod. na poďakovanie Bohu za 70 rokov života Anny a prosba o Božiu pomoc
10.30 hod. na poďakovanie Bohu a za zdravie a Božiu pomoc pre mamu Máriu a dcéru Máriu

pondelok 22. júla – Sv. Márie Magdalény, sviatok
18.00 hod. + Dušan Baša (svätá omša po pohrebe)

utorok 23. júla – Sv. Brigity, rehoľníčky, patrónky Európy, sviatok
18.00 hod. na poďakovanie Bohu za 9 rokov života Mirky a prosba o Božiu pomoc
Hneď po omši   Modlitby otcov

streda 24. júla
7.00 hod. + Štefan Čechovič, manželka Anna a synovia Tomáš a Ladislav

štvrtok 25. júla – Sv. Jakuba, apoštola, sviatok
18.00 hod. + Michal Jantoška, manželka Matilda, Demeter Jantoška, manželka Anna, + Marta Jantošková

piatok 26. júla – Sv. Joachima a Anny, rodičov Panny Márie, slávnosť titulu farského kostola
17.00 hod. + Vladimír Lančarič, rodičia František a Anna a rodičia Jozef a Anna Romančak

sobota 27. júla – Sv. Gorazda a spoločníkov, spomienka
18.00 hod. + Rudolf Strapáč, vnuk Samuel, rodičia Strapáčoví, Varšavoví a súrodenci Kamil a František

nedeľa 28. júla – 17. nedeľa  v cezročnom období – HODOVÁ SLÁVNOSŤ SV. ANNY V ŠENKVICIACH
8.00 hod. + Dominik Granec a manželka Ružena, Vojtech Matiašovič a manželka Mária, syn Ján a zomrelí z oboch strán
10.30 hod. Hodová svätá omša obetovaná za všetkých farníkov Šenkvíc

V tomto čase sa modlíme vždy na začiatku svätej omše novénu pred sviatkom sv. Anny, čím si chceme uctiť našu patrónku a pripraviť sa na hodovú slávnosť.

Počas prázdnin pozývam na pondelkový detský ruženec, ktorý sa modlí po svätej omši.

Sviatok sv. Anny pripadá tento týždeň na piatok. Keďže pre nás je to slávnosť, teda najvyšší stupeň liturgického slávenia, v tento deň neplatí pre našu farnosť piatok ako deň pokánia. Zároveň už vo štvrtok večer bude vigília zo slávnosti sv. Anny (ustúpi aj sviatok sv. apoštola Jakuba).

Tento piatok vzhľadom na program otvorenia hodov v Obci Šenkvice bude svätá omša posunutá, so začiatkom o 17.00 hod.

V blízkosti sviatku sv. Anny je aj deň sv. Krištofa (28. júla), ktorý je patrónom cestujúcich, šoférov a pútnikov. Preto v rámci hodového programu v sobotu 27. júla večer po skončení svätej omše, teda o 19.00 hod. uskutočníme požehnanie áut a iných dopravných prostriedkov (napríklad motoriek, bicyklov, kolobežiek). Za týmto účelom bude prístupný veľký pozemok nad farou ako parkovisko pre dopravné prostriedky, ktoré majú byť požehnané. Zároveň pri úkone požehnania bude daná možnosť podporiť misionárov na zakúpenie dopravných prostriedkov na ich misijných cestách prostredníctvom katolíckej humanitárnej organizácie MIVA Slovensko.

Všetkých srdečne pozývam na hodovú slávnosť, ktorá bude budúcu nedeľu pri slávnostnej svätej omši o 10.30 hod.

Na nedeľu 28. júla pri príležitosti sviatku sv. Joachima a Anny pripadá Svetový deň starých rodičov a seniorov, ktorý si v Cirkvi pripomenieme na základe ustanovenia pápeža Františka po štvrtýkrát. Téma tohto roka znie: „Neopusť ma v čase staroby.“ (Ž 71,9). Budúcu nedeľu o 10.30 hod. bude v Katedrále sv. Martina sláviť svätú omšu pri príležitosti Dňa starých rodičov a seniorov bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský.

Milodary na kostol tento týždeň činili spolu 560 €. Bohuznámi darcovia venovali pre našu farnosť 200 €, 200 € a 300 €. Vyslovujem srdečnú vďaku všetkým štedrým dobrodincom.