Aktuálne farské oznamy

na 6. veľkonočnú nedeľu – 5. mája 2024

nedeľa 5. mája – 6. veľkonočná nedeľa – PRVÁ NEDEĽA V MESIACI
8.00 hod. + Andrej, Vincencia, Lucia a za Božie požehnanie pre dcéru Natáliu
10.30 hod. + Alojz Halada (nedožitých 87 rokov), manželka Jozefa, starí rodičia Haladoví a Luníčkoví
14.00 hod. Začiatok tichej adorácie
15.00 hod. Pobožnosť a eucharistické požehnanie

pondelok 6. mája
18.00 hod. za Božiu pomoc pre ťažko chorú Martu

utorok 7. mája – Prosebný deň: za úrodu
18.00 hod. + Jozef Šilhár, rodičia Margita a Vincent a starí rodičia z oboch strán
Hneď po omši   Modlitby otcov

streda 8. mája
18.00 hod. + Jozef a Paulína Novákoví

štvrtok 9. mája – Nanebovstúpenie Pána, slávnosť – PRIKÁZANÝ SVIATOK
7.00 hod. za farníkov
18.00 hod. + manžel Vladimír Šutta (1. výročie)

piatok 10. mája
18.00 hod. + z rodiny Mišíkovej, Zmajkovičovej a Gašparovičovej

sobota 11. mája
18.00 hod. + rodičia Rozália (10. výročie) a Ferdinand Bočkoví

nedeľa 12. mája – 7. veľkonočná nedeľa
8.00 hod. + rodičia Rozália, Teofil, Mária Peškoví a starí rodičia Oravcoví a Peškoví
9.00 hod. za farníkov
10.30 hod. Slávnosť prvého svätého prijímania

Dnes je prvá nedeľa v mesiaci. O 14.00 hod. sa v kostole začne tichá adorácia a o 15.00 hod. bude pobožnosť a eucharistické požehnanie.

Všetkých chlapcov miništrantov, aj nových záujemcov o miništrantskú službu, pozývam dnes popoludní o 15.30 hod. na miništrantské stretko.

Počas mariánskeho mesiaca máj sa vždy na konci svätej omše (okrem nedele) pred oltárom Panny Márie modlíme alebo spievame loretánske litánie.

Tento týždeň v pondelok, utorok a stredu sú prosebné dni. V utorok pri večernej svätej omši sa budeme modliť za Božie požehnanie pre tohoročnú úrodu.

Autobus na stretnutie Acies Máriinej légie bude od nášho kostola odchádzať v stredu o 9.00 hod.

Tento týždeň vo štvrtok bude prikázaný cirkevný sviatok Nanebovstúpenie Pána – 40. deň po Ježišovom zmŕtvychvstaní. V tento deň máme vážnu povinnosť zúčastniť sa svätej omše, ktoré budú u nás ráno o 7.00 hod. a večer o 18.00 hod. S platnosťou na sviatok bude aj svätá omša v predvečer slávnosti – teda v stredu bude svätá omša mimoriadne večer o 18.00 hod.

Hneď v piatok po Nanebovstúpení Pána sa začína novéna k Duchu Svätému – deväťdňová modlitbová príprava na slávnosť Turíc. Budeme sa ju modliť na začiatku svätej omše.

Tento týždeň v piatok sa o 13.30 hod. uskutoční na fare stretnutie a malá duchovná obnova Spoločenstva služobníkov Ježišovho veľkňazského Srdca so sestrou Katarínou.

Budúcu nedeľu 12. mája bude v našej farnosti pri svätej omši o 10.30 hod. slávnosť prvého svätého prijímania, preto bude pridaná mimoriadna svätá omša o 9.00 hod. a odporúčam o týždeň v nedeľu využiť svätú omšu o 8.00 hod. alebo o 9.00 hod., prípadne v sobotu večer. Sprevádzajme v tomto čase naše prvoprijímajúce deti a ich rodiny modlitbami.

O týždeň sa bude konať zvyčajná zbierka na katolícke masmédiá, ktorá pripadá na 7. veľkonočnú nedeľu ako Svetový deň spoločenských komunikačných prostriedkov.

Ďakujem za pomoc pri uprataní kostolných lavíc. Ak by niekto postrádal svoju modlitebnú knižku, môže mi dať vedieť, máme ich zatiaľ odložené. Čoskoro zabezpečíme nové spevníky.

Milodary na kostol tento týždeň činili spolu 655 €. Úprimne ďakujem všetkým darcom.